ART / Lithographs / Litograph 8805062
*
nr 880 5062
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260,
LITOGRAPH (F), Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday Mars 10 2014
at 21:02:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/3 20:27:44
1
800 kr
10/3 17:08:15
2
800 kr
10/3 17:10:12
1
Vinnande bud
10/3 20:57:03
3
1.100 kr
- Specialauktion
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kompostion litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3384 WOOD ENGRAVING
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:13
*
Pierre Olofsson
Read more about Pierre Olofsson
nr 880 5062
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260,
LITOGRAPH (F), Pierre Olofsson (1921-1996), Kompostion, signerad 255/260
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 1200 |
Auction date: |
Monday Mars 10 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/3 20:27:44 | 1 | 800 kr |
10/3 17:08:15 | 2 | 800 kr |
10/3 17:10:12 | 1 | Vinnande bud |
10/3 20:57:03 | 3 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kompostion litografi litografier pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3384 WOOD ENGRAVING
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:13